αρχική / νέα 2021 / Επίσκεψη της βουλευτή Ραλλίας Χρηστίδου

ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

Επίσκεψη της βουλευτή Ραλλίας Χρηστίδου

16/09/2021

Η βουλευτής του ΣΥ.ΡΙΖ.Α - Προοδευτική Συμμαχία Ραλλία Χρηστίδου επισκέφθηκε σήμερα (16.09.2021) το Ιστορικό Μουσείο Κρήτης, όπου την υποδέχτηκαν ο Πρόεδρος του Διοικητικού Συμβουλίου της Εταιρίας Κρητικών Ιστορικών Μελετών Αλέξης Καλοκαιρινός και η Γενική Γραμματέας Λένα Τζεδάκη-Αποστολάκη. Την κυρία Χρηστίδου συνόδευαν ο βουλευτής Ηρακλείου ΣΥ.ΡΙΖ.Α – Π. Σ. Σωκράτης Βαρδάκης, τα μέλη της Νομαρχιακής Επιτροπής Ηρακλείου του ΣΥ.ΡΙΖ.Α - Π. Σ. Ζαχαρένια Γιανναράκη (επικεφαλής ομάδας εργασίας Πρόνοιας), Δημήτρης Κλαράκης (συντονιστής της Επιτροπής) και Χάρης Κάββος.

Ακολούθησε ξενάγηση στις πτέρυγες του Μουσείου από τον αναπληρωτή διευθυντή / επιμελητή της Ιστορικής Συλλογής του ΙΜΚ Αγησίλαο Καλουτσάκη, με ενδιάμεσο διάλειμμα στον κήπο του νεοκλασικού κτηρίου.